Centrum TCM Brezno

Bankovanie a moxovanie

Bankovanie

Aplikáciou podtlaku na akupunktúrne body a meridiány sa zlepšení mikrocirkulácia vo svalovom tkanive a zrýchli sa odtok lymfy.

tcm brezno bankovanie

Tým sa dosiahne uvolňujúci účinok na chrbtové svalstvo, veľké kĺby (bedrá, kolená, ramená) a aplikáciou na postihnutý meridián aj urýchlené hojenie zápalov respiračného, močového či gynekologického aparátu.

Moxovanie

Moxovanie je nahrievanie akupunktúrnych bodov, meridiánov i bolestivých zón. Pri moxovaní sa najčastejšie používa špeciálne upravená Palina pravá (Artemisia vulgaris) formovaná do väčších či menších cigariet, malých kónusov, zrniek. Moxa zahrieva a odstraňuje obštrukciu meridiánov, odstraňuje chlad a patologickú vlhkosť z meridiánov. Jej liečebný efekt sa využíva viac ako 4000 rokov.

Rozdiel medzi západnou a východnou medicínou

Jeden z významných čínskych lekárov Sü Ming-tchang vysvetlil rozdiel medzi západnou a východnou medicínou veľmi jednoducho.

Predstavte si, že ste v miestnosti, kde vás štípu komáre. Západný lekár ich postrieka repelentom a vyvolávateľ problémov zahynie. O pár dní sa však vyliahnu nové komáre a štípanie pokračuje. Čínsky lekár príde do miestnosti, zapne klimatizáciu, zníži teplotu, odstráni vlhkosť. Komáre sa prestanú liahnuť a tie, ktoré ostali, prestanú štípať. Zmenil im totiž prostredie. Západný lekár podotkne: Ale veď komáre nezmizli! Nevadí, podotkne východný lekár, dôležité je, že už neštípu.

Stačí zmeniť podmienky, prostredie a problém sa nemusí objaviť.

 

Dobrý liek chutí horko,
dobrá rada trhá uši.
(Konfucius, 552 – 479 pr. Kr.)

Dohodnite si termín

Mobil: 0918 695 256
Email: info@tcmbrezno.sk
facebook icon google + icon twiter icon